درباره کلینیک

مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی شهرآرا در سال 1373 با مسئولیت فنی دکتر فتاحی و دکتر مستوفی زاده به صورت رسمی به بهره برداری رسید. در سال 1376 طبق قوانین وزارت بهداشت مبنی بر تجمیع پروانه های تاسیس و بهره برداری درمانگاه های عمومی، اولین پروانه تاسیس تجمعی درمانگاه شهرآرا صادر شد و بخش های فیزیوتراپی، جراحی، دندانپزشکی و همچنین متخصصین زنان، ارتوپدی، اطفال، چشم و داخلی نیز به آن اضافه شد. همچنین با توجه به نیاز موجود یک دستگاه آمبولانس با بالاترین امکانات به منظور خدمت رسانی هر چه بهتر برای این کلینیک اختصاص گرفت.

در سال 1378 نیز با تلاش های فراوان علی عبدلی پروانه تاسیس داروخانه شهرآرا طبق قوانین جدید سازمان غذا و دارو بنام این شخص صادر و اخذ گردید.

در سالهای بین 1378 تا 1380 در جهت بروزرسانی محیط و تجهیزات رادیولوژی و آزمایشگاه اقدام به خریداری و تهیه تجهیزات بروز و ابزارآلات آزمایشگاه و رادیولوژی و همچنین تجهیز کردن بخش سونوگرافی برای اولین بار در شاهین شهر انجام پذیرفت تا بیش از پیش در جهت امر خطیر خدمت رسانی بهتر و رفاه حال همشهریان گامی برداشته شود و نیاز آنها را برطرف نماید.

در بین سالهای 1380 تا 1387 پیگیری های بسیار زیادی از جمله رفت و آمدهای بسیار زیادی به تهران و مراجعه حضوری متداوم به وزارتخانه بهداشت و اخذ مجوز افزودن اتاق عمل برای این مرکز اقدام گردید و سرانجام در سال 1388 و باز برای اولین بار در شاهین شهر موافقت اصولی تاسیس مرکز جراحی محدود با 4 پروانه بهره برداری مجزا برای اعمال جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی، جراحی زنان و جراحی گوش و حلق و بینی به مسئولیت فنی دکتر قاضی نور اخذ گردید و پروانه بهره برداری آن در سال 1390 دریافت گردید. در پی تجهیز کردن بخش جراحی با دستگاه ها و تجهیزاتی تمام پیشرفته و ابزارآلات بروز اقدام گردید تا گامی نوین در جهت سلامت و خدمت رسانی به مردم خوب شاهین شهر برداشته شود.

همچنین لازم است این نکته نیز خاطر نشان شود که در سال 1387 و در پی خدمت رسانی بهتر و تشخیص بهتر و سلامت دهان و دندان به مردم شاهین شهر و باز برای اولین بار دستگاه رادیوگرافی OPG تهیه شد و در بخش تصویربرداری درمانگاه شهرآرا قرار گرفت و همچنین مجوزهای بهره برداری از آن تهیه شد. بعدها دستگاه سونوگرافی کالرداپلر نیز برای اولین بار به بخش تصویر برداری اضافه گردید.

همچنین تا پایان سال 1387 بخش های قلب و عروق، اورولوژی، مغزو اعصاب و روانپزشکی نیز به درمانگاه اضافه شد. در ادامه خدماتی مانند تست ورزش و اکو کالرداپلر نیز به خدمات درمانگاه اضافه گردید و پروانه جدید درمانگاه شهرآرا نیز صادر گردید.

پروانه‌ها و گواهینامه‌ها