مطالب علمی

متخصص گوارش در شاهین شهر

متخصص گوارش

یک متخصص گوارش در شاهین شهر چه کاری انجام می دهد؟

دستگاه گوارش شاخه ای از دارو است که بر روی دستگاه گوارش و کیسه صفرا ، کبد ، مجاری صفراوی و پانکراس متمرکز است.

متخصصان گوارش پزشکانی هستند که برای تشخیص و درمان مشکلات دستگاه گوارش و کبد شما آموزش دیده اند. این پزشکان همچنین کولونوسکوپی های معمولی را انجام می دهند که به داخل روده بزرگ شما نگاه می کنند.

چه موقع به یک متخصص گوارش در شاهین شهر مراجعه کنید ؟

دستگاه گوارش مطالعه عملکرد طبیعی و بیماری های مری ، معده ، روده کوچک ، روده بزرگ و راست روده ، لوزالمعده ، کیسه صفرا ، مجاری صفراوی و کبد است. این شامل درک دقیق عملکرد طبیعی (فیزیولوژی) اندام های دستگاه گوارش از جمله حرکت مواد از طریق معده و روده (تحرک) ، هضم و جذب مواد مغذی به بدن ، حذف مواد زائد از سیستم و عملکرد از کبد به عنوان یک عضو هضم این بیماری شامل موارد مهم و مانند پولیپ روده بزرگ و سرطان ، هپاتیت ، ریفلاکس معده (سوزش معده) ، بیماری زخم معده ، کولیت ، بیماری کیسه صفرا و مجاری صفراوی ، مشکلات تغذیه ای ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و پانکراتیت است. در واقع ، تمام فعالیت های طبیعی و بیماری های اندام های گوارشی بخشی از مطالعه دستگاه گوارش است.

در صورت بروز مشکل در موارد زیر ، پزشک مراقبت های اولیه ممکن است شما را به متخصص گوارش معرفی کند.

  • قورت دادن
  • سوزش سردل
  • رفلکس
  • اسهال شدید

اینها می تواند نگرانی های جزئی سلامتی یا علائم یک بیماری جدی باشد. متخصص گوارش در شاهین شهر ابزار و تخصص لازم را برای تشخیص صحیح شما دارند. تعدادی از بیماری ها و شرایطی که آن ها مدیریت می کنند عبارتند از:

  • بیماری کرون
  • کولیت زخمی
  • هپاتیت
  • سرطان مری
  • پولیپ های روده بزرگ که ممکن است به سرطان تبدیل شوند

همچنین برای گرفتن کولونوسکوپی یا آزمایشات دیگری که در داخل هر قسمت از دستگاه گوارش شما مشاهده می شود می توانید به یک متخصص گوارش مراجعه کنید.

متخصصان گوارش همچنین آموزش های اختصاصی در زمینه آندوسکوپی (آندوسکوپی فوقانی ، سیگموئیدوسکوپی و کولونوسکوپی) توسط مربیان متخصص می بینند. آندوسکوپی استفاده از لوله های روشن باریک و انعطاف پذیر با دوربین فیلمبرداری داخلی برای تجسم قسمت داخلی دستگاه روده است. این آموزش تخصصی شامل مطالعه دقیق و فشرده نحوه و زمان انجام آندوسکوپی ، روش های بهینه برای انجام ایمن و موثر این آزمایشات و استفاده از داروهای آرامبخش جهت اطمینان از آسایش و امنیت بیماران است. کارآموزان دستگاه گوارش همچنین می آموزند که چگونه روش های آندوسکوپی پیشرفته مانند پولیپکتومی (برداشتن پولیپ روده بزرگ) ، اتساع مری و روده (کشش نواحی باریک شده) و هموستاز (تزریق یا کوتر برای جلوگیری از خونریزی) را یاد بگیرند. نکته مهم ، متخصصان گوارش می آموزند که چگونه برای به دست آوردن توصیه های مناسب برای درمان بیماری ها و یا جلوگیری از سرطان ، یافته ها و نتایج بیوپسی این مطالعات را به درستی تفسیر کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *