مطالب علمی

متخصص داخلی در شاهین شهر

متخصص داخلی در شاهین شهر

متخصص داخلی به طور کلی می تواند در تشخیص و درمان بیماری در بزرگسالان کمک کند.متخصص داخلی در شاهین شهر نیز می تواند در بیمارستان و مطب خود این خدمات را به مراجعین خود ارائه دهد .

یک متخصص داخلی در شاهین شهر و یا هرجای دنیا می تواند بیماری شخص را بررسی کرده و تشخیص دهد اما باید بدانید که تشخیص بیماری کاری زمان بر و پیچیده است به همین دلیل اگر پزشک متخصص داخلی مورد مشکوکی را مشاهده کند با ارجاع فرد همراه با ازمایش ها مربوطه فرد را به پزشک متخصص ارجاع می دهد.

یکی از مواردی که اغلب افراد به اشتباه متوجه ان می شوند این است که تصور می کنند پزشک عمومی و متخصص داخلی دارای یک تخصص یکسان هستند در حالیکه این تصور غلط است و پزشکان متخصص داخلی پس از طی دوره های تخصصی می توانند بیماری های خاص را درمان کنند. یکی از بیماری هایی که یک پزشک متخصص داخلی در شاهین شهر می تواند به خوبی آن را تشخیص دهد بیماری گوارش است زیرا گوارش یکی از گرایش های مهم در زمینه متخصص داخلی است.

پزشکان داخلی می توانند فوق تخصص خود را در رشته های زیر دریافت کنند:

گوارش

قلب و عروق

بیماری ریه

نفرولوژی

خون و سرطان

و…

یک‌پزشک متخصص داخلی در شاهین شهر می تواند به بیماران خود خدمات زیر را ارائه دهد:

فرد بیمار را تا زمان بهبود کامل زیر نظر داشته باشد .

با انجام ازمایش های لازم قبل از ارجاع به پزشک متخصص کار دکتر مربوطه را یک گام جلوتر می اندازد و روند درمانی را تسریع می بخشد.

یک متخصص داخلی باید با حوصله و صبر به حرف بیمار گوش کند و با بد اخلاقی باعث بدتر شدن وضعیت بیمار نشود.

پیگیر بودن حتی بعد از بهبودی کامل بیماری.

پزشک متخصص داخلی در شاهین شهر موظف است بعد از بهبودی بیماری تا مدتی وضعیت بیمار را تحت نظارت داشته باشد چرا که ممکن است بیماری دوباره برگردد‌.

تمامی پزشکان از جمله پزشک متخصص داخلی باید اطلاعات خود را به روز کند .پیشرفت علم باعث شده پزشکان بتوانند سریع تر و راحت تر بیماری ها را تشخیص دهند.

اگر بیمار دارای پرونده پزشکی است متخصص داخلی نباید بی تفاوت به پرونده پزشکی تمام مراحل را از اول طی کند چرا که ممکن است ادامه همان روند درمان قبلی موثر باشد و بهبود بیماری را در پی داشته باشد.

این نکته مهم است که پزشک با بیمار صادقانه صحبت کند اما باید دقت کند این ویژگی باعث ترس بیمار نشود.اگر پزشک متخصص داخلی در شاهین شهر به موردی شک کرد باید ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرده و بعد از مطمئن شدن موضوع را به بیمار اطلاع دهد.

تفاوت پزشک عمومی و متخصص داخلی در شاهین شهر

یک پزشک عمومی فقط دوره های عمومی مربوط به پزشک عمومی را طی می کند در حالیکه پزشک متخصص داخلی در شاهین شهر علاوه بر دوره مذکور باید یک دوره ۳ تا۶ ساله تخصص را نیز سپری کند.درصورت علاقه و لزوم یک پزشک متخصص داخلی میتواند تحصیلات خود را ادامه داده و فوق تخصص خود را در رشته دلخواه خود ادامه دهد.

متخصص داخلی می تواند در بیمارستان و درمانگاه فعالیت کند اما اجازه جراحی را ندارد.

متخصص داخلی می تواند در کنار یک پزشک فوق تخصص درمان بیماری را تهسیل بخشد.

درهنگام مراجعه به پزشک متخصص داخلی باید موارد زیر را رعایت کنید:

حتما پرونده پزشکی خود را به همراه داشته باشید تا پزشک متخصص راحت تر و سریع تر بیماری را تشخیص و مراحل درمان را شروع کند.

داروهای مصرفی خود را به همراه داشته باشید تا داروی تکراری برایتان تجویز نشود و اگر لازم است دارویی از لیست دارویی شما حذف شود.

بیمار باید شرح وضع جسمی و روحی خود را برای پزشک بیان کند تا با توجه به این گفته ها بیمار بتواند روند درمانی را قطع و یا بهبود ببخشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *