مطالب علمی

عکس دندان در شاهین شهر

عکس دندان در شاهین شهر

برای گرفتن عکس دندان در شاهین شهر با قیمت مناسب می توانید به کلینیک شهرآرا مراجعه کنید.شما می توانید به صورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.

چرا به عکس دندان نیاز دارید؟

برای تشخیص درست مشکل دندان های خود باید حتما هنگام مراجعه به دندان پزشکی عکس دندان خود را به همراه داشته باشید.مشکلاتی همچون دندان عقل پنهان ، پوسیدگی و … از ظاهر دندان مشخص نیست و نیاز به عکس دندان است تا به درستی تشخیص داده شوند.

عکس دندان در شاهین شهر توسط دستگاه رادیوگرافی گرفته می شود.عکس های دندان یا به اصطلاح OPG جزئیات کاملی از فک بالا و پایین به شما می دهند .در این عکس تمام دندان ها از زوایای مختلف مشخص می شود.

در این نوع عکس برداری از اشعه ایکس استفاده می شود که ضرری برای بدن ندارد.زمان عکسبرداری کمتر از 30 ثانیه است.

به طور کلی از عکس دندان برای تشخیص موارد زیر استفاده می شود:

 • بررسی کلی دندان
 • پوسیدگی
 • دندان نهفته
 • شکستگی
 • در رفتگی فک
 • عفونت دندان
 • تومورها
 • سینوس ها

بهتر است برای عکس برداری از دندان از عکس ها OPG استفاده شود چرا که این روش مزیت هایی نسبت به سایر روش های عکسبرداری دارد.

مزایای عکس OPG

 1. میزان اشعه ایکسی که استفاده می شود کم است.
 2. مراحل عکسبرداری آسان است.
 3. برای بیماری که محدودیت باز کردن فک دارد قابل استفاده است.
 4. پوشش گسترده تمام فک از جمله مفصل فک گیجگاهی.
 5. کوتاه بودن زمان عکسبرداری.

نکته بسیار مهمی که باید قبل از گرفتن عکس دندان در شاهین شهر باید به آن توجه کنید این است که اگر باردار هستید و یا حتی احتمال آن را می دهید که باردارید حتما موضوع را به رادیولوژیست اطلاع دهید.عکس برداری با اشعه ایکس در دوران بارداری ممنوع است و باید تا زمان تولد کودک این عکس برداری را به تعویق بیاندازید.

مورد بعدی عکس استفاده از لوازم و تجهیزات فلزی در هنگام گرفتن عکس دندان در شاهین شهر را که در قسمت فوقانی بدنتان است را خارج کنید.اگر فلزی در قسمت فوقانی خود داشته باشید ممکن است باعث مبهم شدن عکس دندانتان شود.

نحوه گرفتن عکس دندان در شاهین شهر

ابتدا باید چانه خود را بر روی یک دستگاه قرار دهید که برای اطمینان از اینکه سر هنگام عکس برداری تکان نخورد میله در این دستگاه تعبیه شده است که این میله میان دندان هایتان قرار می گیرد و شما باید به آرامی آن را فشار دهید.پس از قرارگیری درست دستگاهی به دور سر شما می چرخد و عمل عکسبرداری را انجام می دهد.

هزینه عکس دندان در شاهین شهر

با توجه به این که فرد دارای چه بیمه ای است این هزینه می تواند متغیر باشد ولی به صورت کلی دارای یک قیمت یکسان در سراسر اصفهان می باشد.

عوارض عکس OPG

این عکسبرداری به دلیل استفاده از کمترین پرتو اشعه ایکس تا 80% کم خطر شناخته می شود.اما برای عکسبرداری حتما باید به مکان هایی مراجعه کنید که دارای مجوز هستند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *